A K&H ifjúsági indexe rámutat, miszerint a fiatalok inkább borúlátóak a jövőbeli karrierjükkel kapcsolatban, írja az economx.
A nappali tagozatos egyetemisták majdnem fele, csak 42 százaléka véli úgy, hogy inkább könnyen vagy nagyon könnyen talál majd állást, miután végzett a tanulmányaival.
Ez az arány ugyan négy százalékkal jobb az előző negyedévi válaszokhoz képest, de hosszabb távon átlagos értéknek tekinthető.
Tíz évvel ezelőtt pesszimistábbak voltak a válaszadók, akkor csak 30 és 40 százalék között alakult az optimisták aránya, míg mostanában általában 40 százalék felett van.
A diákok közül 45 százalék tervezett komolyabban külföldi munkavégzést 2023 utolsó negyedévében. Egy évtizeddel ezelőtt a kivándorlási kedv még magasabb volt, akkor a diákok közel 60 százaléka akart külföldön dolgozni.
Az is kiderült még a felmérésből, hogy a fiataloknak majdnem a 60 százalékát érdekli, mit tanulnak. Bár ez némi visszaesés a korábbi évekhez képest, amikor a válaszadók 70 százaléka nyilatkozott így, még mindig jelentős érdeklődést mutat a tanulás iránt.
Ez is érdekelheti:
Kiderült, miért nem akar a Z generáció dolgozni
Vezetők 40 százaléka szerint a Z generáció nem alkalmas a munkavégzésre
Cégvezetők szerint a Z-generáció lusta dolgozni
A Z generáció már nem a munkahelyén, hanem otthon akar dolgozni
A nyitókép csak illusztráció, forrás: Image by Freepik