Videón látható, ahogy egy hadihajó szembekerül két „Tic Tac” alakú repülő UFO-val

A „Tic Tac” incidens. Az eset még 2023-ban történt, azóta is rejtély, mi látható a felvételen, mely a töténtekről akkor tudósító The Sun oldalán érhető el.

2 éve a média így adott hírt a tönténtekről

Egy hátborzongató új UFO-videó mutatja, ahogy egy amerikai hadihajó, a USS Jackson négy rejtélyes repülő tárggyal találkozik – köztük két „Tic Tac” alakúval, amelyek közül kettő az óceánból emelkedik ki. A tárgyak összehangolt mozgással tűntek fel Dél-Kalifornia partjainál 2023 februárjában, és sokkot okoztak a fedélzeten tartózkodó matrózoknak.

A tárgyak öt perccel később egyszerre tűntek el a radarról, miközben úgy repültek el, mintha egy visszaszámlálásra reagáltak volna. A látottak meglepő hasonlóságot mutatnak a 2004-es Nimitz-esettel, ahol egy hasonló, „Tic Tac” alakú repülő tárgyat észleltek.

Egy megdöbbent matróz a News 8 Now csatornának így nyilatkozott: – „Mind a négyet láttuk. Teljes szinkronban, mintha az űrbe indultak volna. Mind egyszerre, egy időben tűntek el. Azt mondtuk: ‘Basszus, mi volt ez?!’ Amikor elrepültek, három-négy másodperc múlva rohantam a radarhoz, teljesen üres volt. Azonnal eltűntek.”

A tengerész szerint a mozgásuk alapján valamilyen közös kommunikáció lehetett közöttük, mintha egyetlen irányítás alatt lettek volna.

Marik Von Rennenkampff, a korábbi amerikai védelmi minisztériumi elemző, átnézte a jelenség idején rögzített repülési adatokat, és kijelentette: – „Szerintem ez nem a miénk. Ha az lenne, nem hiszem, hogy éppen ott próbálnánk ki – egy haditengerészeti egység előtt. Egyszerűen nem lenne logikus.”

Párhuzam

Az eset erős párhuzamot mutat a híres Nimitz-incidenssel, amely 2004-ben történt. Akkor több pilóta is látott egy fehér, hosszúkás, szárny nélküli tárgyat, amely habzást okozott az óceán felszínén, majd hihetetlen sebességgel és mozgással repült el.

David Fravor parancsnok, az egyik vadászpilóta, így emlékezett vissza: – „A tárgy olyan gyorsan és élesen váltott irányt, mint egy pingponglabda, amit falhoz ütnek. Képes volt lebegni, majd másodpercek alatt 12 000 láb magasságba emelkedni, és eltűnni a semmibe – ilyet még soha nem láttam.”

A kétkedőkre így reagált: – „Könnyű kételkedni abban, amit nem tudunk megmagyarázni. De itt négy ember látta egyszerre – köztük tapasztalt pilóták.”

Chad Underwood hadnagy, egy másik F-18-as pilóta, szintén repült a helyszínre, és videón is rögzítette a tárgyat, amelyet később a New York Times 2017-ben publikált. Ez a videó óriási port kavart, és sokan elkezdtek kérdezősködni arról, mit is tud valójában a kormány az UFO-król.

Bár akkor még nem indult átfogó vizsgálat, 2008-ban a Defense Intelligence Agency elkezdte kivizsgálni az ügyet.

Fravor és Underwood később azt mondták: nem hitték volna, hogy újra látnak egy ilyen jelenséget – ezért felmerült bennük, hogy a „Tic Tac” UFO sosem távozott, csak visszatért.

A „Tic Tac UFO” az utóbbi évtizedek egyik legtitokzatosabb repülő tárgya, amelyet amerikai pilóták és szakértők számos alkalommal láttak. Az első híres felvétel 2004-ben készült San Diego partjainál, amikor a USS Nimitz repülőgép-hordozó csoportja észlelte a tárgyat.

Fravor szerint a tárgy olyan technológiát képviselt, ami túlmutat az emberi fejlesztésen: nem volt látható meghajtása, mégis rendkívüli sebességgel mozgott.

Majd 2015-ben, a USS Roosevelt hajó pilótái újabb felvételeket készítettek azonosítatlan tárgyakról az USA keleti partjainál. Ezek a tárgyak ugyancsak meghajtás nélkülinek tűntek, és hihetetlenül gyorsan mozogtak.

Az interneten azóta számos UFO-rajongó keres hasonló „Tic Tac” alakú tárgyakat, például egy orosz katonai bázisról is kering a pletyka, hogy „feltöltő állomásként” szolgálhatott ilyen objektumoknak.

A Pentagon több titkosított UFO-videót is elismert és nyilvánosságra hozott – de egyikhez sem tudott hivatalos magyarázatot adni.

Ez is érdekelheti:

Shag Harbour rejtélye: A kanadai UFO-eset, melyre máig nincs magyarázat

Vajon igaziak az 1967-es Rhode Island-i UFO-rejtély fényképei?

A nyitókép csak illusztráció, forrás: Fotó: U.S. Navy / Public Domain – Forrás: Wikimedia Commons