Mi is történt valójában a „párhuzamos világból érkezett” férfival, aki zavarba ejtette Japánt?

1954 júliusának forró nyári napján egy üzletember érkezett a tokiói Haneda repülőtérre. Az emberek szerint úgy nézett ki, mint bármely más utazó.

Néhány perccel később azonban az illető lételméleti zavart okozott, amikor az ellenőrzés során a hatóságok azt tapasztalták, hogy Tauredből érkezett – egy olyan országból, amely nem létezik.

A helyzet különösen rejtélyesnek tűnt, mivel az illető útlevele teljesen hivatalosnak látszott. Tartalmazta különböző országok, köztük Japán pecsétjeit is, amelyek igazolták, hogy valóban járt ott korábban. A férfi azt állította, hogy Taured Európában található, Franciaország és Spanyolország között, és ezt egy térképen is megmutatta, írja a Yahoo!News.

A japán hatóságok számára – és számunkra, ebben a világban – ez a terület Andorra Hercegsége. A férfi azonban dühös és zavart lett, ragaszkodott ahhoz, hogy Taured már több mint 1000 éve létezik.

A japán hatóságok tanácstalanok voltak. A kihallgatás után úgy döntöttek, hogy egy helyi szállodába viszik, amíg tisztázni tudják az ügyet. A férfi szobáját, amely több emelet magasan volt, bezárták, szigorúan őrizték, és nem volt rajta erkély.

Mindezek ellenére másnap reggelre a férfi nyomtalanul eltűnt – legalábbis a történet így szól.

Ez a legenda, amelyet „A Tauredi emberként” emlegetnek, a modern történelem egyik legismertebb városi legendájává vált, amely párhuzamos vagy alternatív univerzumokhoz kapcsolódik. A történetet könyvekben dolgozták fel, és népszerű téma lett a TikTokon és a YouTube-on is, ahol összeesküvés-elméletek hívei és kíváncsi internetezők vitatkoznak róla.

Az igazság

A „Taured-i ember” története erősen kiszínezett, ám valóban egy létező eseményből ered – legalábbis korabeli hírek szerint. Azonban ez az eset nem párhuzamos világokról, hanem egyszerű csalásról szólt.

Először is, az esemény nem 1954-ben, hanem 1959-ben történt. A férfi, John Allen Kuchar Zegrus, egy hamis útlevéllel utazott, és hosszú időn keresztül sikeresen megtévesztett különböző országokat. Azonban Japánban lebukott, és 1960 áprilisában, 36 évesen elítélték illegális határátlépés és csalás miatt.

Zegrus állítólag tajpeji indulással érkezett Japánba koreai feleségével. A letartóztatására akkor került sor, amikor hamis csekkeket váltott be, hogy fedezze az ott-tartózkodásuk költségeit. Az ügyet a Snopes.com tényellenőrző portál is megvizsgálta, amely felfedte a történet mögött meghúzódó igazságot.

A tokiói bíróság egy év börtönbüntetésre ítélte Zegrust. Ekkor azonban drámai fordulat következett be: miután meghallotta az ítéletet, felállt, és egy elrejtett üvegdarabbal felvágta a karját, miközben azt kiáltotta: „Meg fogom ölni magam!” Zegrust azonnal kórházba szállították, és itt megszakad róla az elérhető információk sora. Úgy tudni, hogy végül leülte a büntetését, de hogy valójában ki volt és honnan származott, az máig rejtély. Feleségét, aki akkor 30 éves volt, visszatoloncolták Dél-Koreába, és azóta róla sincs semmilyen nyilvános információ.

Néhányan azt gyanítják, hogy Zegrus Algériából származott. Ezt azzal magyarázzák, hogy hivatkozott olyan helyekre, mint Tamanrasset, amelyet Taured fővárosaként említett, és amely valójában Algériában található. A történetben szereplő „Tuared” elnevezés pedig feltehetően egy rosszul írt változata a „Tuareg” népnevének, amely egy Szaharában élő iszlám etnikai csoport.

A párhuzamos univerzumok és a valóság

Bár Zegrus és sok más ember is kitalált hasonló történeteket párhuzamos univerzumokról, a többdimenziós világok létezése továbbra is bizonyítatlan.

Ugyanakkor a világ fizikusai egyre komolyabban veszik a multiverzum elméletét, amely szerint létezhetnek más valóságok a sajátunkon kívül. Még Hollywood is egyre többször dolgozza fel ezt a témát, például az „Everything Everywhere All at Once” (Minden, mindenhol, mindenkor) című Oscar-díjas film is egy alternatív világok közötti utazásról szól.

Bár a „Taured-i ember” története izgalmas városi legenda, valójában egy hétköznapi csalási ügy volt, amely az évtizedek során egyre misztikusabbá vált.

Ez is érdekelheti:

Ha valóban léteznek, utazhatunk-e párhuzamos világokba?

A nyitókép csak illusztráció, forrás: Photo by Rafael Rodrigues: pexels