Kezdetben csak a TV-nek volt távirányítója, majd fokozatosan minden szórakoztató elektronikai eszköz, a klíma, és végül a LED világítás is megkapta a sajátját. A távirányítós LED világítás hallatán legtöbben először a LED szalag világításra gondolunk, de ez már nem csak erről szól. Bármilyen világítást meg tudunk oldani távirányítással.
A legjobb az egészben, hogy nem kell minden lámpához külön távirányítót beszereznünk, amivel telepakolnánk az asztalunkat. Egy okos döntéssel egyetlen távirányítót használhatunk, függetlenül attól, hogy van változtatható színű (RGB, RGBW, RGBCCT) LED szalagunk, egyszínű LED szalagunk, 230 Voltos fényerőszabályozható lámpánk, vagy éppen egy nem szabályozható egyszerű világításunk, esetleg „okos – smart” lámpánk.
Ehhez olyan bővíthető termékcsaládot kell választanunk, amelynek távirányítója mindenféle lámpát kezelni képes, az egyszínűtől az öt színűig (RGBCCT). A márkacsaládnak tartalmaznia kell különböző színválasztékú LED szalag vezérlőket, 230 Voltos dimmereket és kapcsoló-reléket, valamint a kompatibilis okos lámpáit is.
Felmerülhet a kérdés, hogy elég-e egy olyan márkacsaládot választani, amelyik mindezeket a típusokat kínálja? Nem minden rendszer egyformán alkalmas erre. Például: – vannak olyan LED szalag vezérlők, amelyek egyszínű, kétszínű (CCT), RGB és RGBW LED szalagokat is képesek kezelni, de a vezérlő nem tudja automatikusan felismerni, milyen típusú szalag van csatlakoztatva rá. A vezérlő működése attól függ majd, hogy milyen típusú távirányítót párosítunk hozzá. Hogyha egyszínű távirányítóval párosítjuk, akkor egyszínűként kezeli a LED szalagot, akkor is ha RGB szalag van rajta, ha CCT távirányítót párosítunk hozzá, akkor színhőmérséklet szabályozható szalagként fogja, ha RGB/RGBW távirányítót párosítunk hozzá és csak RGB szalag van a vezérlőn, akkor fehéret nem fog világítani, csak ha RGBW szalagot kötünk rá. Ebből a példából könnyen belátható, hogy ez a rendszer nem alkalmas arra, hogy bármilyen világítást egy távirányítóról működtessünk.
Mi tehát a jó választás? Például a Miboxer LED vezérlők és távirányítók rendszere (korábbi nevük Mi Light volt). Egy FUT089 típusú távirányítóval bármilyen színű világítást kezelhetünk. Ez a távirányító 8 zónás, ami azt jelenti, hogy 8 lámpát vagy lámpacsoportot alakíthatunk ki, és mindegyiket külön szabályozhatjuk, kapcsolhatjuk. Párosíthatunk hozzá Miboxer okos lámpákat, DIMM, CCT, RGB, RGBW, RGBCCT LED szalag vezérlőket, 230 Voltos AC TRIAC dimmert (fényerőszabályzót), valamint egyszerű, nem fényerőszabályozható lámpákat kapcsoló reléket is. Sőt, a relére nem szükséges lámpát kötni, köthetünk rá egy konnektort is, amibe csatlakoztathatunk például egy ventilátort vagy akár kávéfőzőt is. Ha a 8 zóna túl soknak tűnik, van 4-zónás változat is, mint például a FUT092 távirányító.
Természetesen több távirányítót is használhatunk egy rendszerben, vagy különböző típusokat is beilleszthetünk egy-egy fényforráshoz. Például a 8-zónás távirányítót használhatjuk mindenhez, de dönthetünk úgy, hogy a fényerőszabályozható csillárunkat fali fényerőszabályzóval is kezeljük. Ha a nappaliban három ajtó is van, mindegyik ajtó mellé felragaszthatunk egy-egy 1-zónás fali dimmer távirányítót, például Miboxer K1, K2 vagy K3 típust. És minden működni fog.
Mágnes rögzíti az alaplapra, így le is vehetjük kézi távirányítónak.
A modern távirányítós LED világítás nem csak kényelmes, de egyetlen távirányítóval is vezérelhető több lámpacsoport, így egyszerűsíthetjük mindennapi életünket. Egy jól megválasztott rendszerrel az otthonunk minden világítását könnyedén szabályozhatjuk, és élvezhetjük a korszerű világítás nyújtotta előnyöket. Az okos döntéssel pedig érdemes olyan rendszert választani, amely bővíthető és minden igényt kielégít, így hosszú távon is kényelmet és rugalmasságot biztosít.
Sajtóközlemény